Завідувач кафедри – доктор економічних наук, професор Калініна Світлана Петрівна
Кафедра функціонує у складі економіко-правового факультету МДУ з 1 листопада 2022 року. Вона забезпечує підготовку фахівців нової формації у сфері економіки, якісні характеристики яких відповідають вимогам сучасного конкурентного ринку праці.
Кафедра є випусковою і забезпечує підготовку наступними спеціальностями та рівнями освіти:
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
- 051 – Економіка (ОПП «Управління персоналом та економіка праці»)
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
- 051 – Економіка (ОПП «Управління персоналом та економіка праці»)
Сфера наукових інтересів:
розвиток і трансформація міжнародного та корпоративних ринків праці, управління людськими ресурсами
Нагороди, відзнаки:
нагрудний знак «За наукові досягнення» (2011 р.), академік Академії економічних наук України (2016 р.)
Участь у міжнародних проектах
міжнародний наукововий проект TEMPUS «MODEP» (MOdernisation et DEveloppement de cours Professionnalis) 144920-TEMPUS-2008-FR.JPCR на основі TEMPUS TACIS, REAP, DFID (Міністерства Великобританії з питань міжнародного розвитку), стажування в Mykolas Romeris University (Вільнюс, Литва)
Інші обов’язки: член редакційної колегії наукових журналів «Вісник Маріупольського державного університету. Серія: Економіка», «Актуальні проблеми розвитку економіки регіону» (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника); керівник науково-дослідної роботи (НДДКР) з державним реєстраційним номером 0122U201429 «Світовий ринок праці в умовах глобальних трансформацій економічного розвитку» (2022-2025 рр.)
Сфера наукових інтересів:
проблеми регулювання ринку праці на макро- та мікрорівні, безперервний професійний розвиток, цифровізація економіки
Участь у міжнародних проектах: стажування в Mykolas Romeris University (Вільнюс, Литва)
Інші обов’язки: гарант ОПП «Управління персоналом та економіка праці» другого (магістерського) рівня вищої освіти; керівник науково-дослідної роботи (НДДКР) з державним реєстраційним номером 0122U201429 «Світовий ринок праці в умовах глобальних трансформацій економічного розвитку» (2022-2025 рр.)
Сфера наукових інтересів:
міжнародні економічні відносини, міжнародний ринок праці, трансформація трудоресурсного забезпечення економіки, глобальні науково-технологічні трансформації, економіка знань
Перемоги в конкурсах, нагороди, відзнаки:
стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих вчених (2017-2018 рр.)
Участь у міжнародних проектах: стажування «Угода про асоціацію між Україною та ЄС: право, економіка, суспільство» в рамках проекту 544117-TEMPUS-1-2013-1-HR-TEMPUS-JPCR «Розробка магістерської програми з європейського і міжнародного права у Східній Європі – InterEULawEast»; стажування в Mykolas Romeris University (Вільнюс, Литва); Сapacity development workshop on Community Engagement under EU-founded project «Reinventing Displaced Universities: Enchancing Competitiveness, Serving Communities (REDU)»
Інші обов’язки: керівник науково-дослідної роботи (НДДКР) з державним реєстраційним номером 0122U201429 «Світовий ринок праці в умовах глобальних трансформацій економічного розвитку» (2022-2025 рр.)
Сфера наукових інтересів: проблеми регулювання ринку праці та зайнятості населення на міжнародному і національному рівні
Нагороди, відзнаки:
Почесна грамота Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації за професійні досягнення (2016 р.)
Інші обов’язки:
гарант ОПП «Управління персоналом та економіка праці» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
Наукова діяльність
До основних напрямів наукової роботи кафедри належать:
1. Видання монографій та наукових посібників за результатами роботи наукової школи з питань міжнародного ринку праці, а також здійснення досліджень, присвячених сучасним проблемам управління людськими ресурсами.
2. Проведення щорічних конференцій і круглих столів, присвячених проблемам регулювання ринку праці, соціальної економіки та політики.
3. Підготовка аспірантів, докторантів.
4. Розробка наукової теми 0122U201429 (2022-2025 рр.) «Світовий ринок праці в умовах глобальних трансформацій економічного розвитку»
Триває безперервна співпраця з науковими установами, ЗВО та партнерами стейкхолдерами, зміст якої полягає у спільному рецензуванні та представленні статей в українських та зарубіжних наукових журналах, виданні навчально-методичних матеріалів за курсами кафедри, обміні професорсько-викладацьким складом з метою проведення короткострокових лекційних курсів, участі у роботі екзаменаційних комісій, спільній роботі наукових шкіл та ін.
Налагоджено співробітництво з партнерами стейкхолдерами з метою забезпечення спрямованості процесу викладання на вирішення практичних проблем регулювання ринку праці, задоволення потреб економіки в людських ресурсах.
Студентська наука
Одним із пріоритетних напрямків роботи кафедри є розвиток студентської науки.
Тематика дослідницької діяльності здобувачів вищої освіти пов’язана з актуальними проблемами функціонування соціально-економічної сфери.
Партнери кафедри:
- Академія економічних наук України
- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
- Київський державний торговельно-економічний університет
- Приазовський державний технічний університет (м. Дніпро)
- Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ);
- Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування (м. Київ)
- ТОВ «СТІРОЛБІОФАРМ» (м. Київ)
- ТОВ «ІСТ–ВЕСТ КОНСАЛТИНГ» (м. Київ)
- Перша міжнародна рекрутингова компанія «ІСТ-ВЕСТ» (м. Київ)
З метою проведення наукових досліджень та вирішення практичних питань щодо підготовки висококваліфікованих фахівців відповідно до потреб ринку праці налагоджено співпрацю з іноземними партнерами:
- Факультет економіки і менеджменту Університету Міколаса Ромеріса (Литва)
- Компанія «PriceFormer Europe» (Німеччина)
- Retirement Partners (США)